HR-02 Macho Rev.A oraz AXP-100 – Test dwóch coolerów CPU od Thermalright.

Niedawno na łamach naszej redakcji mieliśmy przyjemność recenzować dla Was cooler Thermalright Silver Arrow SB w wersji Extreme – wypadł on rewelacyjnie wręcz pozamiatał wszelka konkurencja, lecz jego cena jest niemała. Tym razem Firma Thermalright uraczyła nasz kolejnymi dwoma coolerami, które możemy już kupić za około 200zł – więc grono potencjalnych odbiorców jest o wiele większe;)
Recenzja dwa coolery od T - macho i axp100
Na nasz warsztat trafiły dwie konstrukcje od Thermalright – horyzontalny model AXP-100 oraz legendarna konstrukcja wieżowa HR-02 Macho Rev.A. Jesteście ciekawi jak wypadną one na tle przetestowanych przez nas do tej pory coolerów? Tego oraz nieco więcej dowiecie się z naszej najnowszej recenzji ! Zapraszamy do czytania!

Opakowanie i jego zawartość – Thermalright AXP-100

Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (11) Thermalright AXP-100 - pudełko

Thermalright AXP-100 do przyszłych użytkowników trafia w zwykłym kartonowym opakowaniu. Na pudełku nie znajdziemy zbyt wiele – producent umieścił swoje logo, nazwę i model coolera.

Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (1)

Akcesoria znalazły się w odpowiednim do tego opakowaniu, a samo chłodzenie podczas transportu chronione jest przez opakowanie i specjalne wkładki.

Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (2) 22
Oprócz coolera Thermalright AXP-100 w pudełku znajdziemy następujące akcesoria:

  • Wentylator Thermalright o oznaczeniu TR-TY100 i wymiarach 108 x 101 x 14 mm,
  • Uniwersalny backplate,
  • Komplet śrub montażowych do wszystkich podstawek Intela/AMD,
  • Śrubki do montażu wentylatorów,
  • Pastę termoprzewodzącą,
  • Naklejkę z logo producenta na obudowę,
  • Specjalny adapter do montażu 120mm wentylatora,
  • Instrukcję obsługi.

Wygląd

Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (8) Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (10)

Thermalright AXP-100 jest konstrukcją horyzontalną skierowną głównie do komputerów typu HTPC (płyt mini-ITX). Konstrukcja ma następujące wymiary: 44 x 104 x 105 mm (wysokość x głębokość x szerokość) i waży tylko 320 gram. Produkt kompatybilny jest zarówno z podstawkami Intel-a (LGA 775/1366/1150/1155/1556/2011) i AMD (AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1/FM2). Recenzowana konstrukcja składa się z 39 dosć grubych aluminiowych żeberek a całość dopełnia aż sześć 6mm miedzianych rurek ciepłych co przy tak małym coolerze robi ogromne wrażenie. Schładzacz z zamontowanym wentylatorem ma następujące wymiary: 58 x 104 x 105 mm, a jego waga poprzez dołączony fabryczny wentylator wzrasta do ok 360 gram.

Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (2)

Końcówki ciepłowodów zostały zakryte specjalnymi aluminiowymi nakładkami całość wygląda bardzo ładnie i estetycznie, dodatkowo producent na każdym z nich umieścił swoje małe logo. Do tego znajdują się tutaj dwa wsporniki na których zamontujemy przy pomocy czterech śrub jeden wentylator.

Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (9)

Podstawę jak już przystało na produkty od Thermalright – wykonano z miedzi, dodatkowo producenta pokrył ją warstwą niklu wraz z wszystkimi rurkami cieplnymi. Przez podstawę przechodzi aż sześć miedzianych rurek cieplnych, które nie mają bezpośredniego kontaktu z naszym CPU. Sama podstawa jest bardzo równa i wypolerowana na przysłowiowe „lustro” – całość wykonano bardzo debrzę.

Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (4) Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (5)

Wraz z konstrukcją otrzymujemy jeden wentylator Firmy Thermalright o wymiarach: 108 x 101 x 14 mm. Jego przewód znalazł się w eleganckim czarnym oplocie, a za zasilanie odpowiada wtyczka 4-pin. Wirniki wentylatora składają się z dziewięciu specjalnie wyprofilowanych łopatek . Dodatkowo recenzowana konstrukcja pracuje z prędkością obrotową od 900 do 2500 RPM.

Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (6) Thermalright AXP-100 - cooler oraz oapkowanie (7)

Po wyjęciu chłodzenia z opakowania możemy zauważyć, że producent na swoim produkcie nie zamocował fabrycznie dołączonego wentylatora. Musimy to wykonać samemu przy użyciu czterech śrub.

1-3

Dodatkowo wraz z produktem otrzymujemy specjalny adapter, który umożliwia montaż 120mm wentylatora, a także przy jego pomocy dostosujemy jego pozycje tak aby a mniejszych płytach nie kolidował on z pamięciami ram lub kartami rozszerzeń.

4 thoughts on “HR-02 Macho Rev.A oraz AXP-100 – Test dwóch coolerów CPU od Thermalright.

  1. Macho koliduje z pierwszym slotem pamięci na weższych płytach głównych jak np: MSI autora testu. Osobiście posiadam ASUS P8Z77-V Pro i na niej Macho nie koliduje bo płyta ma bardziej oddalone banki pamięci od gniazda CPU, ale już na MSI Z77A-GD65 Gaming banki pamięci sa bliżej i asymetryczna konstrukcja Macho nic nie daje :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>