Wielki test dysków zewnętrznych z USB3.0 i pojemności 500GB -1TB! od Firm: ADATA, Transcend, Seagate, HGST, Verbatim, FREECOM oraz TOSHIBA!

Niedawno na łamach naszej redakcji mogliśmy się bliżej przyjrzeć dwóm dyskom zewnętrznym o pojemnościach 3-4TB. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z Was potrzebuje tak dużej ilości miejsca na swoje dane, dlatego przygotowaliśmy zestawienie dysków zewnętrznych o pojemnościach od 500GB do 1TB z interfejsem USB 3.0 od kilku znanych Firm: ADATA, Transcend, Seagate, HGSTVerbatim, FREECOM oraz TOSHIBA.

Logo recenzja dysków z usb 3.0 ! (1)

Jakie nośniki są warte zakupu? Na te i inne pytania uzyskacie odpowiedzi po przeczytaniu naszego bardzo obszernego artykułu! ;) Zapraszamy!

ADATA HE720 1TB – Opakowanie i jego zawartość

ADATA HE720 1TB -wyglad (1)

Tak samo jak niedawno testowane pamięci Flash od Firmy ADATA – dysk zewnętrzny HE720 do przyszłego użytkownika trafia w tekturowym białym opakowaniu. Z przodu pudełka znajdziemy: logo, ilość pamięci oraz zdjęcie produktu. Dodatkowo warto wspomnieć, że ADATA na swój dysk udziela aż trzech lat gwarancji – co jest pozytywnym aspektem recenzowanej konstrukcji :) .

ADATA HE720 1TB -wyglad (2)

Na tylnej części opakowania znajdziemy podstawową specyfikację urządzenia oraz w formie małych grafik producent umieścił najważniejsze cechy recenzowanego produktu.

Specyfikacja ADATA HE720 1TB

 • Wymiary (D x S x G): 117 x 79 x 8,9mm,
 • Typ złącza: USB 3.0 (kompatybilny również z USB 2.0),
 • Waga: 164g,
 • Dostępne kolory: szary,
 • Pojemność recenzowanego nośnika: 1TB,
 • Cena: 400zł,
 • Gwarancja: 3 lata.

ADATA HE720 1TB -wyglad (3)

Wraz z dyskiem ADATA HE720 1TB otrzymujemy następujące akcesoria:

 • Kabel USB3.0,
 • Instrukcję obsługi,
 • Pokrowiec na dysk,
 • Oprogramowanie – ADATASync (na dysku).

Wygląd zewnętrzny oraz jakość wykonania – ADATA HE720 1TB

ADATA HE720 1TB -wyglad (4)

ADATA HE720 1TB jest dyskiem typu 2,5″ o następujących wymiarach: 117 x 79 x 8,9mm i wadze 164 gram. Konstrukcja została wykonana z dwóch materiałów i występuje w jednej wersji kolorystycznej (szarej) i dwóch pojemnościach – 500GB lub 1TB. Spód oraz górę urządzenia wykonano ze szczotkowanego aluminium, natomiast środkową cześć z czarnego plastiku – ogółem urządzenie prezentuje się bardzo ciekawie, a pod kwestią wykonania i spasowania nie możemy jej nic złego zarzucić. Na górnej części znajdziemy logo wraz z nazwą modelu, a przy dolnej krawędzi niebieską diodę LED sygnalizującą pracę dysku.

ADATA HE720 1TB -wyglad (5)

Na spodzie dysku znajdziemy cztery małe wytłoczone stopki oraz tabliczkę z danymi.

ADATA HE720 1TB -wyglad (6)

Przy dolnej krawędzi znajdziemy złączę typu USB 3.0, a także przycisk szybkiego BACKAPU danych. Zastosowane tutaj szczotkowane aluminium niestety bardzo szybko się „palcuje”, co widać na fotce powyżej – na szczęście możemy się przed tym ochronić.

ADATA HE720 1TB -wyglad (10) ADATA HE720 1TB -wyglad (9)

Producent wraz z urządzeniem dodaje bardzo ładnie wykonany pokrowiec.

ADATA HE720 1TB -wyglad (8) ADATA HE720 1TB -wyglad (7)

Ważnym aspektem jest również to, że dostęp do danych będziemy mieli również w chwili gdy dysk będzie znajdował się w pokrowcu.

———————————————————-

Właściwości dysku, pojemność:

pojemniość ADATA HE720 1TB

Informacje o dysku z programu Crystal Disk Info:

właściwości ADATA HE720 1TB

————————————-

Oprogramowanie – ADATA HE720 1TB

O oprogramowaniu dołączonym do dysku ADATA720 1TB nie będziemy się zbytnio rozpisywać, ponieważ dość dokładnie opisaliśmy je podczas testów pamięci flash od owego producenta – link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>