CM Storm Trigger – test klawiatury mechanicznej

Produkty Firmy Cooler Master nie raz już gościły w naszej redakcji. Mieliśmy okazje dla Was opisać obudowę Model Cooler Master 690 III oraz kompaktowy zestaw chłodzenia wodnego Cooler Master EISBERG 240L Prestige. Dziś na nas warsztat trafiła mechaniczna klawiatura dla graczy – MC Storm Trigger. Z bliska ocenimy jakość wykonania oraz sprawdzimy komfort użytkowania podczas pisania/grania. Zapraszamy do przeczytania naszej najnowszej publikacji!

Zawartość pudełka

CM Storm Trigger - zawartość opakowania

W opakowaniu, oprócz klawiatury CM Storm Trigger znajdziemy :

 • Podkładkę pod nadgarstki,
 • Kabel zasilający Mini-USB,
 • Instrukcję obsługi.

Warto tutaj zaznaczyć, że razem z produktem nie otrzymujemy oprogramowania na płycie CD/DVD w tym celu musimy się udać na stronę firmy CM Storm (- link) w celu pobrania dodatkowego oprogramowania.

Platforma testowa

 • Procesor – Intel I7-2600k,
 • Coolery CPU – Phobya Pure Performance Kit 240LT oraz Silverstone Tundra TD02,
 • Płyta główna – MSI Z77A-G45,
 • Karta graficzna – Sapphire Radeon HD 7970 Vapor-X 3GB,
 • Pamięć ram – Kingston HiperX 2400MHz 2 x 4GB,
 • Dysk – Corsair Force GT 128GB,
 • Obudowa – Nanoxia Deep Silence 2,
 • Zasilacz – Enermax Revolution87+ 750W,
 • Mysz – Enermax Briskie,
 • Klawiatura – CM Storm Trigger .

Wygląd i jakość wykonania

SAM_3975 SAM_3974

CM Storm Trigger jak na mechaniczna klawiaturę przystało opiera się na przyciskach Cherry MX Black. Rozstaw klawiszy jest dość spójny, przy lewej krawędzi znajdziemy klawiszę makr, natomiast na górze klawiatury producent umieścił klawisze multimedialne. Produkt posiada 64kb pamięci oraz w pełni czerwone podświetlenie (co ciekawe w oprogramowaniu możemy tak dostosować podświetlenie aby podświetlało nam sekcje WSAD oraz przyciski kierunkowe.

SAM_3774 SAM_3775

W kwestii jakości wykonania recenzowanej dziś klawiaturze nić nie możemy zarzucić. Jakość spasowania elementów, oraz dobór odpowiednich materiałów i wykończenie jest bardzo dobre. Część użytkowa klawiatury została wykonana z szarego plastiku, natomiast czarne elementy to materiał antypoślizgowy, również podkładka pod nadgarstki jest wykonana z antypoślizgowego materiału.

 SAM_3782  SAM_3783

Na jednej z bocznych krawędzi znajdziemy koncentrator z dwoma portami USB, a obok niego producent umieścił złącze zewnętrznego zasilacza oraz złączę mini-USB do podłączenia klawiatury do komputera.

SAM_3776

Sam przewód dołączony do klawiatury jest dość długi, posiada on pełen oplot (dzięki czemu elegancko wygląda) oraz ma pozłacane końcówki.

 

 

SAM_3779 SAM_3778

Spód wykonano z czarnego plastiku, znajdziemy na naklejkę z logiem produktu oraz numer seryjnym. Oprócz tego producent umieścił tutaj aż sześć gumowych (antypoślizgowych) stopek – ich odpowiednia wielkość sprawia, że klawiatura nie przesuwa się nawet podczas intensywnego wciskania wielu klawiszy. Kolejnym pozytywnym aspektem jest to że gumki znalazły się na podkładce pod nadgarstki oraz na samych tylnich regulowanych stopkach – dzięki takiemu rozwiązaniu nawet gdy klawiatura będzie ułożona "niestandardowo" nie powinna sie przesuwać. Ważnym aspektem podkładki pod nadgarstki jest jej system montażu na "klipsy" – po zamontowaniu podkładki trzyma się ona klawiatury na tyle mocno, że nie odpada ona nawet gdy podniesiemy cały zestaw do góry trzymając rękoma za podkładkę pod nadgarstki.

Oprogramowanie

Bardzo dobre sterowniki – to kolejny pozytywny aspekt recenzowanej konstrukcji. W trzech dostepnych zakłądkach (Storm CFG, Profiles, Macro Studio) producent umieścił sporo funkcjonalnych opcji. Możemy nagrywać makra, zmieniać funkcjonalność klawiszy przez przypisanie innego znaku oraz zarządzać profilami wcześniej zapisywanym profilami. Sam wygląd opragramowania jest prosty dzięki czemu więkrzość osób szybko znajdzie opcje, które chcą skonfigurować.
 

Wrażenia z użytkowania

Dobry skok klawiszy, dodatkowe funkcjonalności jak przyciski makr i bardzo dobre sterowniki sprawiają, że użytkowanie klawiatury zarówno podczas pisania, a także grania nie męczy dłoni. Duża zasługo w tym wielkiej podkładki pod nadgarstki która bardzo dobrze – i co najważniejsze w odpowiedniej pozycji podpiera nasze dłonie.

Podsumowanie

Nie ukrywajmy, że recenzowany przez nas produkt od Firmy CM Storm jest pierwszym tego typu "zabawką" na naszym warsztacie – lecz musimy stwierdzić, że oczarował nas podczas testów, nie tylko swoją jakością wykonania ale i także wygodą użytkowania. Sama klawiatura posiada jeszcze dobre oprogramowanie, któremu nic nie możemy zarzucić, wspomnieć też trzeba o podświetlanych klawiszach oraz klawiszach multimedialnych/Makr – z których na pewno większość użytkowników będzie zadowolona. Oczywiście mechaniczna klawiatura CM Storm Tigger nie jest idealnym produktem – ale trzeba przyznać, że nie wiele jest tutaj elementów wymagających poprawy, ponieważ dostępność oprogramowania na płycie CD/DVD wraz z nieco niższą ceną załatwiły by ten mały problem, co nie zmienia faktu że produkt ten jest godny polecenia, dlatego przyznajemy mu ocenę 4\5 i naszą rekomendację – polecamy!

Mała informacja na koniec – niedawno Firma CM Storm wypuściła następcę recenzowanego dziś modelu (Tigger-Z), może niedługo przyjrzymy mu się z bliska ;)

SAM_3974

Opinia o CM Storm Trigger

wydajnosc ptrwf

OCENA 4/5

plusy:

 • Jakość wykonania,
 • Dobre oprogramowanie,
 • Bardzo duża, wygodna podpórka pod nadgarstki,
 • Dodatkowe klawisze makr,
 • Funkcje multimedialne,
 • Pełne podświetlenie,
 • Długi odłączany kabel.

minusy:

 • Wysoka cena,
 • Brak dołączonego opragramowania na płycie CD\DVD.

CM Storm logo recenzja

www.cmstorm.com

Podziękowania dla Firmy CM Storm za wypożyczenie sprzętu do testów! Bez Waszego wsparcia ta recenzja by się nie ukazała!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>