In Win 904 – Test obudowy dla prawdziwych entuzjastów!

Firmę In Win mieliśmy już przyjemność gościć na naszym portalu podczas recenzji obudowy – In Win GT1. Konstrukcja okazała się bardzo dobrym produktem – zgarnęła od nas „rekomendacje” oraz wyróżnienie „kultura pracy”. Tym razem dzięki owej firmie mamy przyjemność przetestować model obudowy – In Win 904. Na wstępie warto zaznaczyć, że konstrukcja ta jest skierowana głównie do entuzjastów, ceniących sobie nietuzinkowy wygląd oraz bardzo dobre wykonanie.

in_win_904_logo recenzji

904 od Firmy In Win jest połączeniem elegancji oraz prostoty. Konstrukcja ta wykonana jest z metalu, aluminium oraz 4,5mm hartowanego szkła, sama obudowa przypomina od boku kwadrat z zaokrąglonymi rogami. Czy taka kombinacja sprawdza się w praktyce? Czy nie cierpi na tym funkcjonalność i przewiewność konstrukcji? Na te i inne pytanie postaramy się odpowiedzieć w najnowszej publikacji. Zapraszamy do czytania!

——————————————————————————————————–——————–

Opakowanie i specyfikacja techniczna obudowy

904 BOX

Obudowa In Win 904 do naszej redakcji dotarła w biało czarnym opakowaniu – z naszych informacji wynika, że jest to sampel testowy, więc wygląd samego opakowania może jeszcze się zmienić. Na pudełku producent umieścił swoje logo i nazwę produktu oraz podstawowe dane techniczne wraz z opisem w kilku językach.

In Win 904 - wnetrze pudełka (2) In Win 904 - wnetrze pudełka (1)

Recenzowaną konstrukcja zapakowana jest bardzo dokładanie, możemy tutaj zauważyć worek i aż cztery piankowe wytłoczki, więc nie musimy się obwiać o uszkodzenie produktu, lub co gorsza bocznych paneli w czasie transportu.

Dane techniczne:

Model: In Win 904

 • Standard płyty głównej: ATX, Micro-ATX, Mini-ITX,
 • Wymiary (wysokość, szerokość, głębokość): 490 x 192 x 490 mm,
 • Waga: ponad 12kg,
 • Materiał wykonania: stal(2mm) + aluminium(4mm) + hartowane szkło (4,5mm)
 • Kolor: czarny-srebrny
 • Jedna zewnętrzna zatoka 5,25” dla napędów optycznych,
 • Trzy wewnętrzne zatoki na 2,5/3,5” dyski HDD/SSD(hot-swap),
 • Dwa miejsca na 2,5″dyski SSD/HDD.

Wentylatory:

 • Przód: 1 x 120/140mm (opcjonalnie),
 • Tył: 1 x 92mm (opcjonalnie)
 • Tył obudowy: jedno miejsce na chłodnice o wymiarach 120/140mm,

Przedni panel: 4 x USB 3.0, MIC x 1, Audio x1, przyciski Power.

 • Sloty rozszerzeń: 7,
 • Zasilacz: standardowy ATX PS2/EPS 12V,
 • Maksymalna długość karty graficznej: 360mm,
 • Maksymalna wysokość coolera CPU: ok 145mm,
 • Gwarancja: 2 lata.

Wygląd zewnętrzny

In Win 904 - wygląd obudowy (3)2 In Win 904 - wygląd obudowy (4)

Obudowa In Win 904 jest obudową typu Midi Tower mieszczącą płyty główne w standardach: ATX, Micro-ATX oraz Mini-ITX. Produkt ma następujące wymiary (wysokość, szerokość, głębokość): 490 x 192 x 490 mm, oraz jest dość ciężki ponieważ waży ponad 12kg. Wygląd obudowy to oczywiście rzecz gustu, In Win 904 skierowany jest do specyficznej grupy odbiorów stawiających na pierwszym miejscu wygląd, w takich konstrukcjach funkcjonalność i przewiewność konstrukcji często jest na dalszym miejscu. Jak jest tutaj ? Zacznijmy od przedniego panelu…

In Win 904 - wygląd obudowy (2) In Win 904 - wygląd obudowy (1)

Przedni panel, górę oraz spód wykonano w całości z bardzo dobrej jakości szczotkowanego aluminium o grubości aż 4 mm. Co ciekawe wszystkie te powierzchnie wykonana z jednego kawałka materiału – co przekłada się na bardzo ładny wygląd (brak łączeń miedzy powierzchniami). Wnętrze stanowi stalowa konstrukcja o grubości 2mm, natomiast panele boczne obudowy wykonano z hartowanego szkła, połączenie tych materiałów daje naprawdę niepowtarzalny efekt – choć nie jest to rozwiązanie bez wad, ponieważ na szkle bardzo łatwo można zauważyć drobinki kurzu – więc częste przecieranie bocznych paneli będzie tutaj wskazane.

In Win 904 - boki, zatoka 5,25 oraz filtr (4)

Na froncie obudowy producent ładnie wkomponował swoje logo – co przykuwa uwagę.

In Win 904 - góra

Jak już wspomnieliśmy górę obudowy oraz dół wykonano z tego samego kawałka materiału. Na górze nie uświadczymy żadnych otworów wentylacyjnych, tak samo jak i na spodzie obudowy.

In Win 904 - spod (2)

In Win 904 - spod (3) In Win 904 - spod (1)

Wartym odnotowania faktem jest to, że obudowa na spodzie posiada dwie szerokie gumowe stopki o wysokości 5mm, dodatkowo w miejscu ich przyklejenia aluminium zostało lekko podebrane co ma zapewnić jeszcze lepsze przytwierdzenie wspomnianego wcześniej elementu.

In Win 904 - panele boczne (2) In Win 904 - panele boczne (1)

Oba boczne panele do obudowy są przykręcone za pomocą czterech szybko-śrubek, więc do ich montażu/demontażu nie będziemy potrzebowali śrubokręta. Dodatkowo osłona tylnej części obudowy posiada lekkie podcięcie (po bokach) co  pomaga w demontażu obydwóch boków. Zarówno lewy jak i prawy panel jest pełny – wykonano je z przyciemnianego hartowanego szkła o grubości 4,5mm. Miejsca styku paneli z obudową posiadają miękkie gumowe elementy – ma to zapewnić amortyzacje paneli bocznych, aby nie wypadały one w wibracje lub co gorsza nie pękły podczas montażu/demontażu.

In Win 904 - boki, zatoka 5,25 oraz filtr (5)

Jak mogliście zauważyć od boków obudowa w swojej przedniej dolnej części posiada niewykorzystane miejsce – nic bardziej mylnego :) . W tym miejscu producent umieścił miejsce na jeden 5,25″ napęd optyczny lub kontroler obrotów.

In Win 904 - boki, zatoka 5,25 oraz filtr (6) In Win 904 - boki, zatoka 5,25 oraz filtr (7)

Nieco wyżej zauważymy miejsce wentylacyjne na jeden 120/140mm wentylator z własnym filtrem przeciwkurzowym na magnesach.

In Win 904 - boki, zatoka 5,25 oraz filtr (3)

Panel I/0 znajdziemy na lewym boku obudowy (ponad miejscem na 5,25″ napęd optyczny), producent umieścił tutaj cztery złącza USB 3.0, gniazdo mikrofonu/słuchawek oraz przycisk Power. Nie mogło tu także zabraknąć kontrolek sygnalizujących stan pracy dysku oraz sytemu.

In Win 904 - tył (3)

Nawet Tył obudowy wygląda tutaj nie standardowo. Zaczynając od góry znajdziemy tutaj miejsce wentylacyjne przystosowane do montażu jednej 120/140mm a nawet 240m chłodnicy!.

In Win 904 - tył (1) In Win 904 - tył (2)

Oczywiście z tyłu można zauważyć szybkośrubki – służą one do zdjęcia tylnej osolony panelu. W obudowie In Win 904 zasilacz montujemy na dole, samom jednostkę możemy zamocować tylko wentylatorem do góry (co dla niektórych może być ważna informacją), a nad nim ujrzymy siedem  zaślepek kart rozszerzeń. U góry natomiast znajdziemy miejsca na jeden 92mm wentylator oraz podcięcie na przewody od systemu chłodzenia cieczą. Bardzo dziwi nas fakt że w obudowie za 179 Euro producent nie zamontował w tym miejscu wentylatora.

Wnętrze obudowy In Win 904

In Win 904 - wnetrze konstrukcji (19)

Wnętrze In Win 904 w całości zostało pomalowane czarnym lakierem.

In Win 904 - wnetrze konstrukcji (20) In Win 904 - wnetrze konstrukcji (10)

Po prawej stronie na górze znajdują się trzy miejsca na 3,25″ dyski SSD/HDD, w których montaż nośników 3,5″ odbywa się w pełni beznarzędziowo, natomiast dyski 2,5″ montujemy w przy użyciu czterech śrub od dołu sanek. Sanki wykonano z plastiku i posiadają one gumowe elementy zapobiegające drganiom 3,5″ dysków HDD. Dodatkowo możemy zauważać że zatoki te posiadają już własne przewody (SATA oraz zasilający), zostały one pokryte czarnym oplotem co wygląda bardzo ładnie, samo zastosowanie „tych przewodów” nieco ułatwia sam montaż.

In Win 904 - wnetrze konstrukcji (16) In Win 904 - wnetrze konstrukcji (18)

Nieco niżej znajdziemy dwa dodatkowe miejsca na 2,5″ dyski SSD/HDD, które montujemy w specjalnych uchwytach.

In Win 904 - wnetrze konstrukcji (13) In Win 904 - wnetrze konstrukcji (14)

Na dole znajdziemy miejsce wentylacyjne na  jeden 120/140mm wentylator – aby zainstalować w tym miejscu jednostkę musimy odkręcić szybko-śrubke trzymającą uchwyt oraz użyć czterech śrub.

In Win 904 - wnetrze konstrukcji (5)

Miejsce do montażu zasilacza nie otrzymało piankowych podkładek absorbujących drgania, lecz zamontowany w takim miejscu zasilacz nie wpada w żadne wibracje – prawdopodobnie przez zastosowanie w tym miejscu aż 2mm stali. Pod miejscem na zasilacz znajdziemy przestrzeń do zamontowania 5,25 napędu optycznego lub kontrolera obrotów – do jego montażu również musimy użyć narzędzi.

In Win 904 - wnetrze konstrukcji (7)

Karty rozszerzeń montujemy przy użyciu zwykłych śrub co jest mało praktyczne. W tym miejscu warto zaznaczyć, że śledzie są odkręcane lecz nie są wentylowane.

In Win 904 - wnetrze konstrukcji (8)

Nieco wyżej znajdziemy jedno miejsca na 92mm wentylator i otwory na przewody od chłodzenia cieczą – wspomnieliśmy już o nich wcześniej.

In Win 904 - wnetrze konstrukcji (9)

Po zdjęciu prawego panelu możemy stwierdzić, że system zarządzania okablowaniem jest bardzo dobry. Tacka montażowa otrzymała liczne przepusty na przewody, nie zabrakło również odpowiednich uchwytów – pomogą one zapanować nad okablowaniem. Dodatkowo akcesoryjne otrzymujemy opaski zaciskowe oraz specjalne przyklejanie plastikowe uchwyty, które dodatkowo pomogą nam zapanować nad przewodami.

In Win 904 - wnetrze konstrukcji (11)

Warto również wspomnieć, że tacka montażowa została wyposażona w dość duży otwór służący do montażu chłodzenia CPU bez konieczności wyjmowania płyty głównej z obudowy. Dodatkowo znajdziemy tutaj delikatne podcięcie – posłuży on nam do przeprowadzenia wiązki zasilającej EPS 4/8-pin. Odległość od tacki montażowej do prawego panelu wynosi około 25mm – więc w ułożeniu i podwiązaniu przewodów nie powinniśmy napotkać problemów.

In Win 904 - wnetrze konstrukcji (6)

Przewody od panelu I/O mają długość 50cm, więc z podłączeniem wszystkiego nie powinno być najmniejszego problemu – dodatkowo wszystkie one są pokryte czarnym oplotem co wygląda bardzo estetycznie. Zastosowane złącze do podłączenia przednich portów USB 3.0 w obudowie In Win 904 jest typu wewnętrznego (19-pin) – co jest pozytywnym aspektem recenzowanej konstrukcji.

Akcesoria

In Win 904 - akcesoria (1)

Wraz z recenzowanym produktem producent dodaje w niewielkim opakowaniu następujące akcesoria:

 • Instrukcję obsługi,
 • Opaski zaciskowe (10 sztuki),
 • Adapter wewnętrzny z USB3.0 (19-pin) na USB 2.0,
 • Komplet śrubek montażowych,
 • Przedłużkę EPS 4+4-pin oraz ATX 24-pin,
 • Plastikowe uchwyty do ułożenia okablowania (5 sztuk),
 • Podkładki do montażu chłodnicy z tyłu obudowy,
 • Szmatka z logo In Win.

Montaż podzespołów

Montaż komponentów w obudowie od In Win 904 przebiega dość sprawnie dzięki bez narzędziowemu montażowi dysków 3,5 cala, bardzo dziwi fakt że do montażu kart rozszerzeń musimy użyć śrubokręta -  zastosowanie w tym miejscu szybko-śrubek nie jest przecież aż tak ciężkie. Za tacką mamy aż 25mm co jest wystarczającą przestrzenią, dodatkowo jako akcesoria otrzymujemy liczne opaski oraz przyklejane plastikowe zatrzaski więc nie napotkamy trudności z przykręceniem panelu.

Po drugiej stronie natomiast mamy bardzo dużo miejsca – po zamontowaniu wszystkich elementów platformy testowej mamy jeszcze wolną przestrzeń na dodatkowe komponenty. Do tego warto tu wspomnieć ze recenzowana obudowa jest przystosowana do chłodzeniu cieczą – możemy zamontować tu chłodnice o wymiarach nawet 240mm co umożliwi nam zwodowanie procesora lub karty graficznej. Do tego wszystkiego możemy zamontować bardzo długie karty rozszerzeń (max 360mm). Z racji dość wąskiej konstrukcji (szerokość obudowy to tylko 192m) na coolery CPU mamy tu tylko 145mm wolnej przestrzeni co jest ilością bardzo małą.

A tak prezentuje się zmontowana obudowa na stanowisku testowym -  trzeba przyznać, że wygląda bardzo elegancko.

2 thoughts on “In Win 904 – Test obudowy dla prawdziwych entuzjastów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>