UC510 i Uv150 – Test „Penów” od Firmy ADATA

Firma ADATA Technology została założona w maju 2001 roku przez tajwańskiego przedsiębiorcę Simona Chen w Tajpej na Tajwanie. Producent ten specjalizuje się w produkcji cyfrowych nośników przechowywania danych. W swoim asortymencie posiada między innymi: pamięci RAM, dyski SSD, wszelkiego rodzaju karty pamięci, a także pamięci Flash, którym przyjrzymy się dziś nieco bliżej;)

SAM_0614

Dzięki ów firmie otrzymaliśmy dwa modele pamięci przenośnych: UC510 oraz Uv150. Jak nośniki danych sprawdzają się w praktyce? Oczywiście dowiecie się tego z naszej najnowszej wyczerpującej recenzji! Zapraszamy do czytania.

Opakowania oraz ich zawartość

Opakowania ADATA (1)

Pamięci Flash od Firmy ADATA do użytkowników trafiają w tekturowych opakowaniach z okienkiem, przez które możemy dojrzeć jak wygląda zakupiony przez nas produkt. Z przodu znajdziemy: logo, ilość pamięci, rodzaj użytego złącza (USB 2.0 lub 3.0), a także w formie małych grafik producent przedstawił najważniejsze jego zdaniem pozytywne aspekty recenzowanych konstrukcji. Dodatkowo warto wspomnieć, że Firma ADATA na swoje pamięci Flash daje wieczystą gwarancję – co jest pozytywnym aspektem recenzowanych konstrukcji:)

Opakowania ADATA (2)

Na tylnej części opakowań znajdziemy podstawową specyfikację urządzeń.

Specyfikacja ADATA USB Flash Drive UC510

 • Wymiary (D x S x G): 28 x 12 x 5mm,
 • Typ złącza: USB 2.0,
 • Waga: 3g,
 • Dostępne kolory: niebieski lub szary,
 • Pojemność recenzowanego nośnika: 32GB.

Specyfikacja ADATA USB Flash Drive UV150

 • Wymiary (D x S x G): 58 x 18 x 10mm,
 • Typ złącza: USB 3.0,
 • Waga: 9g,
 • Dostępne kolory: czarny lub czerwony,
 • Pojemność recenzowanego nośnika: 32GB.

————————————————————————-

Wygląd zewnętrzny oraz jakość wykonania – UC510

ADATA USB Flash Drive UC510 (2)

UC510 jest pamięcią Flash wyposażoną w wejście starszego standardu (USB 2.0) i pod względem rozmiarów jest dość kompaktowa – posiada następujące wymiary (D x S x G): 58 x 18 x 10mm.

ADATA USB Flash Drive UC510 (1)

Produkt ten występuje w dwóch wersjach kolorystycznych (niebieskiej lub szarej), a także w trzech wersjach różniących się pojemnością: 8, 16 i 32GB. Recenzowana konstrukcja została wykonana z szczotkowatego aluminium, dodatkowo producent chwali się, że jest ona częściowo odporna na wodę.

ADATA USB Flash Drive UC510 (3)

Obudowa jest dobrze wykonana i spasowana. Dodatkowo z tyłu znajdziemy „oczko”, dzięki któremu będziemy mogli przypiąć naszą pamięć np: do kluczy.

Wygląd zewnętrzny oraz jakość wykonania – UV150

ADATA USB Flash Drive UV150 (1)

UV150 w odróżnieniu od poprzedniego modelu posiada złącze szybszego standardu (USB3.0), więc teoretycznie szybkość przesyłania danych powinna być odpowiednio szybsza. Sam produkt jest już większych rozmiarów i również występuje w dwóch kolorach: czarnym lub czerownym. Recenzowana konstrukcja występuje w trzech wersjach różniących się od siebie pojemnością na dane – 8, 16 i 32GB.

ADATA USB Flash Drive UV150 (5)

Obudowa została wykonana z dość twardego tworzywa i jest dwuczęściowa – dzięki czemu złącze jest odpowiednio chronione przed przypadkowym uszkodzeniem. Również i tutaj z tyłu znajdziemy „oczko”, dzięki któremu będziemy mogli przypiąć pamięć np: do paska.

ADATA USB Flash Drive UV150 (3)

Dodatkowo „zatyczkę” złącza możemy przyczepić na „oczku”, dzięki czemu nie zawieruszy się nam podczas korzystania z urządzenia.

Wisienką na torcie są bardzo przydatne dodatki – aby otrzymać do nich dostęp po zakupieniu produktu od ADATA musimy udać się na ich stronę i zarejestrować swój produkt. Po krótkiej niezbyt wymagającej rejestracji otrzymamy dostęp do 60 dniowej próbnej wersji antywirusa – Norton Internet Security, a także dwóch ciekawych aplikacji: UFDtoGO oraz OStoGO. Pierwsza z nich posłuży nam do zarządzania naszymi danymi – również za jej pomocą będziemy mogli zabezpieczyć naszą pamięć przenośną. Dzięki OStoGO z łatwością stworzymy na naszym kluczu USB botowalną instalację systemu Windows, a to wszystko przy pomocy kilku kliknięć myszką – dzięki czemu będziemy mogli zainstalować system na komputerach niewyposażonych w napędy DVD/CD.

————————————————————————-

Testy

Jednym z wielu czynników, którym kierują się przyszli użytkownicy podczas zakupu dysku Flash jest wydajność. Postanowiliśmy ją sprawdzić, więc do testów użyliśmy popularnego programu CrystalDiskMark w wersji 3.0.2.

Wyniki ADATA UV150 :

sfsffefwefefsef us 30

Wyniki ADATA UC510 :

sfsdfsfsd usb 20

Jak możemy zauważyć model UV150 posiadający nowszy interfejs USB 3.0 jest o wiele szybszy od swojego mniejszego brata, lecz dla niektórych wydajność nie jest najważniejsza – użytkownicy potrzebujący „pena” o małych wymiarach powinni postawić na model UC510.

————————————————————————-

Podsumowanie

Recenzowane dziś produkty od Firmy ADATA bardzo pozytywnie nas zaskoczyły. Konstrukcje te są bardzo dobrze wykonane, a co najważniejsze posiadają wieczystą gwarancję (dożywotnią! ^^) i występują w paru wariantach kolorystycznych, a także pojemnościowych, dzięki czemu przyszły użytkownik może wybrać ten produkt, który najbardziej będzie mu odpowiadał. Dodatkowo produkty cechują się bardzo dobrą wydajnością – szczególnie model UV150 posiadający szybsze złącze do transmisji danych. Pozytywnym aspektem recenzowanych konstrukcji jest również darmowe oprogramowanie, które dostajemy po rejestracji produktów. Oczywiście ich ceny mogłyby być zawszę odrobinę mniejsze, ponieważ za obydwa modele (UV150 i UC510) w wersji 32GB przyjdzie nam zapłacić ok 75zł – co jest wygórowaną kwotą. Bez wątpienia produkty ze stajni ADATA – głównie za sprawą wydajności, wieczystej gwarancji i jakości wykonania zasłużyły na naszą rekomendację – polecamy!

UC510-Blue-32GBm-1

ADATA UC510 32GB

wydajnosc ptrwf

OCENA: 4,5/5

plusy:

 • Jakość wykonania,
 • Częściowo odporny na wodę,
 • Bardzo duża wydajność jak na interfejs USB 2.0,
 • Wieczysta gwarancja,
 • Dodatkowe darmowe oprogramowanie po rejestracji produktu.

minusy:

 • Cena mogłaby być odrobinę niższa.

—————————————————————————————————-

UV150_32GB_BK-1

ADATA UV150 32GB

wydajnosc ptrwf

OCENA: 4,5/5

plusy:

 • Jakość wykonania,
 • Bardzo duża wydajność,
 • Wieczysta gwarancja,
 • Dodatkowe darmowe oprogramowanie po rejestracji produktu.

minusy:

 • Cena mogłaby być odrobinę niższa.

wadawdawdaw

www.adata-group.com

Podziękowania dla ADATA za udostępnienie sprzętu do testów. Bez Waszego wsparcia ta recenzja by się nie ukazała ! ;)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>