Noctua, Deepcool, Scythe, Phobya, Alphacool i NOISEBLOCKER – Test wentylatorów komputerowych 120/140mm

Z produktami od Austriackiej Firmy Noctua mieliśmy okazję zapoznać się w poprzedniej recenzji wentylatorów oraz w licznych recenzjach ich coolerów, tym razem otrzymaliśmy od nich ich najnowszy wentylator NH-14 PWM. Firmę Deepcool też gościliśmy na naszym portalu podczas recenzji ich dwóch coolerów CPU, na testy otrzymaliśmy od nich ich najnowsze wentylatory z serii UF (UF120 i UF140). Do tej pory z Niemiecką Firmą NOISEBLOCKER nie mieliśmy do czynienia, od ów firmy na nasz redakcyjny warsztat trafiło sześć jednostek należących do trzech serii NB-eLoop, NB-MULTIFRAME a także NB-BlackSilentPRO. Od japońskich kos (Scythe) otrzymaliśmy cztery wentylatory należące do dwóch serii: starszej Glide Stream oraz nowszej – Slip Stream XT. Aktualizacja – dodano do zestawienia wentylatory od Firmy Alphacool (17-10-2015).

Test wentylatorów

Jak przedstawia się wydajność, jakość i kultura pracy recenzowanych konstrukcji? Tego i nieco więcej dowiecie się z naszej najnowszej publikacji, jak zawsze zapraszany do obszernej recenzji z testami!

—————————————————————————————————————————–

Wentylatory Noctua

Na testy otrzymaliśmy najnowszy wentylator NF-14 PWM, co świadczy o zastosowaniu 4-pinowego przewodu -  a nie tak jak w modelach FLX i ULN 3-pinowego.

Wygląd opakowań

Noctua NF-14 PWM - opakowanie (1) Noctua NF-14 PWM - opakowanie (2)

Opakowanie najnowszego śmigła w wykonaniu Firmy Noctua (również jak poprzednie recenzowane wentylatory) utrzymane są w biało-brązowej kolorystyce z lekkimi niebieskimi akcentami. Opakowanie produktu posiada otwierane okienka, dzięki czemu możemy zobaczyć, co znajduje się w środku pudełka. Możemy się również nieco doszkolić w kwestii zastosowanych technologii, których jest tutaj całkiem sporo. Dodatkowo warto wspomnieć, że na każde śmigło producent daje aż 6 lat gwarancji!

Noctua NF-14 PWM

Noctua NF-14 PWM (4)
Wraz z wentylatorem  NF-A14 PWM od Firmy Noctua otrzymujemy:

  • Instrukcję obsługi i montażu,
  • Śrubki (4 sztuki) oraz gumowe kołki (4 sztuki) do montażu wentylatora,
  • Przedłużkę kabla zasilającego (30cm),
  • Adapter z rezystorem (do obniżenia napięcia wentylatora – 1200RPM),
  • Adapter Y – 4-pin na 2 x 4-pin.

 Noctua NF-14 PWM (5)

Konstrukcja posiada standardowe wymiary 140 x 140 x 25mm, a maksymalne spektrum jej pracy wynosi 1500RPM. Dzięki dołączonym adapterom możemy obniżyć napięcie, co przełoży się na mniejsze obroty wentylatora (1200RPM).

Noctua NF-14 PWM (6)

Ram­ka wen­ty­la­to­ra zo­sta­ła wy­ko­na­na z kremowego pla­sti­ku oraz posiada czte­ry wspor­ni­ki podtrzy­mu­ją­ce “śmigło”. Na jej rogach znajdziemy cztery brązowe gumowe podkładki antywibracyjne. Warto wspomnieć, że znajdziemy tutaj specjalne wyprofilowania (Stepped Intel Design) oraz miniaturowe wcięcia (Inner Surfece Microstructures), które według producenta wpływają na lepsze osiągi i kulturę pracy recenzowanej konstrukcji.

Noctua NF-14 PWM (7)

Wirnik NF-A14 PWM posiada 7 specjalnie wyprofilowanych łopatek, które zostały wykonane z brązowego tworzywa.

flow_acceleration_channels

Również i tutaj znajdziemy specjalnie opatentowane wypustki (Flow Acceleration Channels), które według producenta zapobiegają turbulencjom powietrza, co wpływa na poprawę zarówno kultury pracy jak i wydajności.

Noctua NF-14 PWM (1)

NF-A14 PWM  zo­stał wy­po­sa­żo­ny w 4-pi­no­wy elegancko opleciony prze­wód o dłu­go­ści 20cm – pamiętajmy, że do zestawu dołączona jest odpowiednia przedłużka (30cm).

sso_versions

Również i w tym modelu “śmigła”, Noctua zastosowała swoje autorskie łożysko – SSO2.
——————————————————————————————————–

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>