Super Flower Golden Green 550W – test zasilacza z certyfikatem 80 Plus Gold

Firma Super Flower ma w swojej ofercie obudowy komputerowe, akcesoria, a także zasilacze komputerowe. Do tej pory nie mieliśmy z nią styczności na naszym portalu – jak to zwykle bywa ciągle się rozwijamy i wszystko przed nami;) Dzięki sklepowi Angela.pl na nasz warsztat trafiła jednostka Super Flower z serii Golden Green o mocy 550W.

Super Flower Golden Green 550W logo

Jak zasilacz od owego producenta sprawdza się w praktyce? Przekonajmy się – zapraszamy Was na kolejną recenzję zasilacza!

Opakowanie oraz jego zawartość

Super Flower Golden Green 550W - opakowanie (2)

Zasilacz Super Flower Golden Green 550W do przyszłych użytkowników trafia w czarno-żółtawym opakowaniu. Z przodu producent umieścił ładną grafikę motyla, która oczywiście nawiązuje do loga producenta, oprócz tego znajdziemy tutaj nazwę produktu i serii do której należy recenzowana konstrukcja. Dodatkowo po małych grafikach możemy stwierdzić, że zasilacz posiada certyfikat sprawności „80 PLUS GOLD” , a także w jego wnętrzu znajdziemy japońskie kondensatorowy i układ aktywnego PFC.

Super Flower Golden Green 550W - opakowanie (1)

Na przeciwległej stronie znajdziemy informacje o tym jakiej klasy podzespoły elektroniczne Firma Super Flower użyła do skonstatowania omawianego zasilacza, dodatkowo producent rozpisał się tutaj o najważniejszych pozytywnych jego zdaniem aspektach recenzowanej konstrukcji.

Super Flower Golden Green 550W - zawartość pudełka (2)

Po otwarciu opakowania zauważymy, że producent zadbał solidnie o to, aby produkt nie uszkodził się w czasie transportu – zasilacz został dodatkowo zabezpieczony folią ochronną i piankowymi wstawkami.

Super Flower Golden Green 550W - zawartość pudełka (1)

Wraz z zasilaczem Super Flower Golden Green 550W otrzymujemy :

 • Instrukcję obsługi,
 • Szybko śrubki montażowe (4),
 • Przewód zasilający.

Specyfikacja zasilacza Super Flower Golden Green 550W:

 • Moc znamieniowa: 550W.

Sprawność – ponad 90%

 • Współczynnik MTBF: ponad 100 000 godzin,
 • Zabezpieczenia: OVP, OPP, UVP, SCP i OCP
 • Wymiary (D x S x G): 150 x 165 x 86mm,
 • Ilość wtyczek:
  • ATX12V 20  + 4-pin
  • 1 x EPS12V 4 + 4-pin
  • 2 x PCI-E 6 + 2-pin/PCI-E 6pin
  • 5 x MOLEX
  • 1 x FDD
  • 6 x SATA
 • Zgodność ze standardami/normami: 80PLUS GOLD, ENERGY STAR 5.0, ErP Lot 6, WEEE, RoHS,
 • Wentylator: 140 mm,
 • Producent: GLOBE FAN – RL4Z B1402512M
 • Łożysko: Podwójne – Kulkowe,
 • Wymiary (mm): 140 x 140 x 25,
 • Max. obroty: 1200 obr/min,
 • Aktywna kontrola prędkości: Tak,
 • Gwarancja Zasilacza: 5 lat.

Wygląd zewnętrzny oraz jakość wykonania

Super Flower Golden Green 550W - wygląd (3) Super Flower Golden Green 550W - wygląd (4)

Zasilacz ma następujące wymiary (D x S x G): 150 x 165 x 86mm. Konstrukcja została pomalowana czarną chropowatą farbą, która jest odporna na drobne zarysowania. Całość obudowy spasowana jest bardzo dobrze – nie ma się tutaj do czego przyczepić.

Super Flower Golden Green 550W - wygląd (7)

Zaczynając od przodu zasilacza, został on zbudowany z siatki o kształcie plastra miodu, co ma ułatwiać uchodzenie ciepłego powietrza z wnętrza zasilacza podczas ciągłej pracy. Znajdziemy tu jeszcze wtyczkę do podłączenia kabla zasilającego (który producent dodaje wraz z urządzeniem) oraz wyłącznik zasilania.

Super Flower Golden Green 550W - wygląd (6)

Po lewej stronie obudowy znajdziemy informacją o modelu, mocy i sprawności recenzowanej konstrukcji.

 

Super Flower Golden Green 550W - wygląd (9)

Na górze znajdziemy końcówki 4 śrub, za pomocą których została przykręcona płytka PCB w środku zasilacza – o wnętrzu jak zawsze napiszemy nieco więcej w dalszej części naszej recenzji.

Super Flower Golden Green 550W - wygląd (2)

Po prawej stronie obudowy znajdziemy logo producenta, a także tabliczkę znamieniową.

Super Flower Golden Green 550W - wygląd (5)

Z tyłu zasilacza znajdziemy wyjście ośmiu stałych wiązek kabli, przy zasilaczu otrzymały one specjalny plastikowy kołnierzyk, dzięki czemu nie powinny się one uszkodzić/przetrzeć.

Super Flower Golden Green 550W - wygląd (8)

Na spodzie znajduje się 140mm wentylator. Został on osłonięty przez klasyczny grill wykonany z metalu. Na  jego środku możemy zauważyć ładnie wkomponowanie logo producenta wraz z zółtym motylem. Zasilacz recenzowany był już przez inny portal więc nikogo nie powinna dziwić zarwana plomba gwarancyjna. Producent udziela na swój produkt aż 6 lat gwarancji.

Na stronie oraz w instrukcji obsługi, producent deklaruje sprawność zasilacza do nawet 90%. Zasilacz spełnia wymogi normy 80 PLUS GOLD i dodatkowo RoHS (Restriction of Hazardous Substances), EuP (Energy using Products) oraz jest zgodny ze specyfikacją ATX v2.3.

Zasilacz posiada następujące zabezpieczenia:

 •     UVP
 •     OVP
 •     SCP
 •     OPP
 •     OCP

Poniżej przedstawiam opisy skrótów oraz działanie poszczególnych zabezpieczeń:

 • UVP (Under Voltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych. W przypadku zbyt niskiego napięcia na linii, zasilacz się wyłączy.
 • OVP (Over Voltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i aktywuje się, gdy napięcie jest wyższe o 15% w stosunku do wartości nominalnej. Wymagane przez normę ATX12V.
 • SCP (Short Circuit Protection) – zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Aktywuje się, kiedy w obwodzie zasilacza pojawi się zwarcie.
 • OPP (Over Power Protection) – zabezpiecza przed przeciążeniem całego zasilacza (nie ograniczając się do poszczególnych linii).
 • OCP (Over Current Protection) – zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora. Monitoruje każdą linię zasilającą z osobna i w przypadku przeciążenia którejkolwiek z nich powoduje wyłączenie zasilacza. Wymagane jest przez normę ATX12V. Warto wspomnieć że jednostka posiada te zabezpieczenie tylko na liniach 5 oraz 3,3V.

Oczywiście jak widzimy brakuje na liście OTP – (Over Temperature Protection) zabezpieczenia przeciw przegrzaniem się zasilacza.  Zabezpieczenie to wymagane jest przez normę ATX12V – więc tym bardziej dziwny jest jego brak.

—————————————————————————————————————-

Przegląd okablowania i akcesoriów

Super Flower Golden Green 550W - okablowanie (2)

Zasilacz Super Flower Golden Green 550W posiada w całości stałe okablowanie.

Super Flower Golden Green 550W - okablowanie (3)

Kabale z wtyczkami 24-pin (20 + 4-pin) i EPS 4 + 4-pin znalazły się na osobnych przewodach i mają odpowiednio długość 55o i 565mm. Użytkownicy większych dobudów mogą spać spokojnie, przewody są należycie długie.

Super Flower Golden Green 550W - okablowanie (4)

Kolejnymi wiązkami są dwa kable z wtyczkami PCI-E 6 + 2-pin oraz CPI-E 6-pin. Ich długość jest odpowiednia do ilości wtyczek też nie możemy się przyczepić.

Super Flower Golden Green 550W - okablowanie (5)

Sześć złącz zasilających SATA znalazło się na kolejnych dwóch przewodach – ich wtyczki są odpowiednio od siebie oddalone (pierwsze dwie co 150mm ostatnia aż o 200mm).

Super Flower Golden Green 550W - okablowanie (7)
Kolejny przewodem jest kabel z dwoma wtyczkami MOLEX i jedną FDD. Jego długość jest odpowiednia, również i tu wtyczki są odpowiednio od siebie oddalone – wiec nie ma się do czego przyczepić.

Super Flower Golden Green 550W - okablowanie (8)

Ostatnim przewodem jest kabel z trzema wtyczkami MOLEX, również i tutaj odległość jak i długość przewodu nie budzi zastrzeżeń.

Super Flower Golden Green 550W - okablowanie (1) Super Flower Golden Green 550W - okablowanie (9)

Wszystkie przewody zostały zabezpieczone czarno-kremowym oplotem. Dodatkowo końcówki potraktowano opaskami termokurczliwymi i opaskami zaciskowymi – całość pod względem jakości wykonania wygląda odpowiednio dobrze.

—————————————————————————————————————-

Wnętrze

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (1)

Oczywiście jak zawsze w naszych testach zaglądamy do wnętrza recenzowanej konstrukcji – aby dostać się do wnętrzności musimy odkręcić cztery śrubki z dołu zasilacza Super Flower Golden Green 550W.

Super Flower Golden Green 550W - wentylator

Za chło­dze­nie jednostki od­po­wia­da 140mm wen­ty­la­tor Firmy GLOBE FAN o oznaczaniu RL4Z B1402512M, który opiera się na podwójnym łożysku kulkowym. Śmigło może pracować z maksymalną prędkością 1200 obr./min.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (2)

We wnę­trzu recenzowanej konstrukcji panuje należyty porządek – przewody są staranie ułożone, a niektóry z nich przymocowano dodatkowo opaskami. Od razu po rozkręceniu zasilacza w oczy rzuca się główna płytka PCB, na której wi­dzi­my dwa dość duże alu­mi­nio­we ra­dia­to­ry, jeden główny kondensator po stronie pierwotnej a także układ DC-DC na stronie wtórnej. Warto wspomnieć, że wentylator możemy odpiąć – dzięki czemu jego zmiana na inny jest łatwiejsza^^, oczywiście jest to zbyteczne ponieważ jego kultura pracy jest bardzo dobra – o tym oczywiście nieco więcej w dalszej części recenzji.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (5)

W większości zasilaczy bezpośrednio za wtykiem zasilania znaleźlibyśmy pierwszy etap fil­tro­wa­nia. Niestety w tym przypadku jest nieco inaczej i znajduję się on już na głównym laminacie.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (6)

Po głębszej analizie możemy stwierdzić obecność bezpiecznika, trzech kon­den­sa­to­rów ty­pu X (zółte), dwóch cewek z rdze­niem fer­ry­to­wym i kolejnych czterech kondensatorów typu Y (niebieskie) – brakuje warystora (MOV), który chroni jednostkę przed zbyt wysokim napięciem – użytkownicy nie posiadający odpowiedniej listwy zasilającej mogą mieć powód do narzekań, aczkolwiek według naszych informacji wynika, że chodź firma Super Flower nie stosuje w sowich konstrukcjach warystorów (MOV) nie ma związku z tym zwiększonej ilości reklamacji swoich produktów.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (8)

Do większego z radiatorów przymocowano jeden mostek pro­stow­ni­czy GBU1006, mogący dostarczyć po 8 A przy 100 stopniach Celsjusza.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (7)

Recenzowany zasilacz został wyposażony w jeden kon­den­sa­to­r główny po stronie pierwotnej. Element ten wyprodukowany został przez Firmę Nippon Chemi Con (390 µF, 400 V) – cer­ty­fi­ko­wa­ny jest on do pra­cy przy mak­sy­mal­nej tem­pe­ra­tu­rze 85 stop­ni Cel­sju­sza.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (11)

Dioda C3D04060 i tran­zy­sto­r MOS­FET IPW60R165CP cha­rak­te­ry­zu­ją­ce się pa­ra­me­trem RDS(on) na po­zio­mie 165 mΩ wchodzą w skład układu ak­tyw­ne­go PFC. Tranzystor ten jest w sta­nie do­star­czyć 21 A przy 25 stop­niach Cel­sju­sza lub 13 A przy tem­pe­ra­tu­rze 100 stopni, a dodatkowo przymocowano go do radiatora.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (12)

Dwa tran­zy­sto­ry MOS­FET IPB60R165CP od­po­wia­da­ją za prze­łą­cza­nie – również i one chłodzone są przez ten sam radiator co dioda i tranzystor układu PFC.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (10)

Za kontrole wyżej wymienionych elementów odpowiada kontroler APFC o oznaczaniu NCP1655A.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (14)

Na stro­nie wtór­nej znaj­dzie­my kon­den­sa­to­ry elek­tro­li­tycz­ne wyprodukowane przez Nippon Chemi Con – wszystkie cer­ty­fi­ko­wa­ne są do pra­cy przy mak­sy­mal­nej tem­pe­ra­tu­rze 105 stop­ni Cel­sju­sza.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (15)

Recenzowana konstrukcja ko­rzy­sta z pro­jek­tu DC-DC pozwala to na redukowanie straty energii oraz na optymalną regulację napięcia przy obciążeniu dynamicznym (Dynamic Load) i niesymetrycznym (Cross Load). Li­nie +3,3 V oraz +5 V są ge­ne­ro­wa­ne przez dwa od­dziel­ne mo­du­ły kon­wer­tu­ją­ce na­pię­cie +12 V na mniej­sze war­to­ści.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (23)

Obie li­nie zo­sta­ły umiesz­czo­ne na osobnej płytce PCB przylutowanej prostopadle do laminatu głównego zasilacza. Za ge­ne­ro­wa­nie niższych napięć (+3,3 V oraz +5 V) od­po­wia­da­ją cztery tran­zy­sto­ry MOS­FET, niestety ich parametrów nie byłem wstanie odczytać ponieważ uniemożliwiają to metalowe elementy nad nimi. Nieco niżej  znajdziemy po dwie cewki, a także po kondensatorze polimerowym – odpowiadają one za filtrowanie prądu tętniącego.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (22)

Po przeciwległej stronie modułu znajdziemy dwa syn­chro­nicz­ne kon­tro­lery, po jednym na każdą z linii, niestety ich oznaczenia nie byłem w stanie odczytać.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (21)

Cztery tran­zy­sto­ry MOS­FET O41NO4N składają się na sekcje prostowania linii +12 V – również i one są odpowiednio chłodzone przez swój własny dość mocno użebrowany radiator.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (18)

Za monitorowanie strony wtórnej w recenzowanej konstrukcji odpowiada układ SF29601 LLC.

Super Flower Golden Green 550W - wnetrze (9)

Ogólnie jakość wykonania jest bardzo dobra, na rewersie głównej płytki PCB koń­ców­ki lu­tow­ni­cze ele­men­tów są odpowiednio przy­cięte­ – zapobiega to nadmiernemu ich odstawaniu i stykaniu się z obudowa zasilacza.

—————————————————————————————————————-

Platforma testowa

 • Procesor – Intel I7-2600k
 • Płyta główna – MSI Z77A-G45
 • Karta graficzna – Sapphire Radeon HD 7970 Vapor-X 3GB
 • Pamięć ram – Kingston HiperX 2400MHz 2 x 4GB
 • Dysk – Corsair Force GT 128GB
 • Obudowa – Enermax Fulmo Advanced
 • Zasilacz – Super Flower Golden Green 550W
 • Klawiatura i mysz – Enermax Briskie

—————————————————————————————————————-

Testy

DSC00446

Pomiarów dokonywałem multimetrem cyfrowy Voltcraft VC 920, CAT IV 600V. Posiada on bardzo dużą dokładność pomiaru (0.025%) a także prze­twor­nik war­to­ści sku­tecz­nej Tru­eRMS (True Ro­ot Me­an Squ­are). Ozna­cza to, że mie­rzy on rze­czy­wi­stą war­tość sku­tecz­ną napięcia dzięki czemu pomiary są bardzo precyzyjne.

Pomiaru napięć z zasilacza dokonałem parokrotnie w celu otrzymania jak najdokładniejszych wyników – cztery serie pomiarowe z 30 minutowymi przerwami pomiędzy nimi.

Seria pomiarowa polegała na odczytaniu po kolei z wszystkich wybranych punktów napięć (wtyczek MOLEX, ATX 24pin, EPS 8-pin oraz PCi-e 6 + 2-pin) najpierw w „spoczynku”, a następnie „pod obciążeniem”. Po 30-stu minutach była rozpoczynana kolejna seria.

Wykresy zostały podzielone na dwie części- test w spoczynku (wartość minimalna i maksymalna zakresu napięć) oraz pod obciążeniem.

 • Test w czasie spoczynku (wartości min i max) -  na komputerze był uruchomiony Win 7 wraz z programem ESET NOD32 – pomiar dokonywany po 30 min.
 • Test pod obciążeniem (wartości min i max) – na komputerze był uruchomiony program Prime95 w trybie Large FFT oraz 3DMark Vantage pomiar był dokonywany po 30 min.

Przed przystąpieniem do pomiarów zasilacz Super Flower Golden Green 550W został odpowiednio wygrzany (w ciągu pięciu dni poprzez intensywne granie i program OCCT).

Pomiar napięcia 3,3V

Pomiaru dokonywałem na wtyczce ATX 24pin :

super flower 550w napięcie 3,3v atx 24pin

Pomiar napięcia 5 V

Pomiaru dokonywałem na wtyczce MOLEX.

super flower 550w napięcie 5v molex

Pomiar napięcia 12V

Pomiaru dokonałem na wtyczkach PCI-E 6+2pin, EPS 8-pin oraz na złączu MOLEX. Napięcie 12V na wtyczce MOLEX podczas spoczynku i obciążenia wyglądało następująco:

super flower 550w napięcie 12v molex

Pomiaru napięcia 12V dokonałem na pierwszej wtyczce 6+2pin, która była podłączona do karty Sapphire Radeon HD 7970 Vapor-x 3GB. Napięcia podczas spoczynku i w czasie obciążenia wyglądały następująco:

super flower 550w napięcie 12v pcie 6+2 pin

Ostatni pomiar był dokonany na wtyce EPS 8-pin. Wyniki prezentuje wykres poniżej.

super flower 550w napięcie 12v eps 8 pin

Oczywiście recenzowana konstrukcja w kwestii podawanych napięć wypada wręcz bardzo dobrze – wahania napięć są bardzo małe  i naturalnie mieszczą się w normie ATX.

—————————————————————————————————————-

Sprawność zasilacza

Miernik Cęgowy UNI-T UT204 - Pomiary prądu (A)

Dodatkowo postanowiłem sprawdzić pobór mocy podczas obciążenia, a także w czasie wykonywania mało wymagających czynności -  do tego celu posłużył mi miernik cęgowy UT-204 Firmy UNI-T, który również posiada prze­twor­nik war­to­ści sku­tecz­nej Tru­eRMS. Następnie na podstawienie pomiarów napięcia (multimetrem Voltcraft VC 920), oraz pomiarów poboru energii przy użyciu watomierza sieciowego Voltcraft SBC-500 przy tych samych stopniach obciążenia obliczyłem sprawność zasilacza. Wyniki prezentuje na wykresie poniżej.

super flower 550w sprawność

Sprawność zasilacza Super Flower Golden Green 550W jest bardzo wysoka – podczas średniego obciążenia (ok 360W ) utrzymuje się na poziomie 90,1% -  co jest wartością bardzo dużą. Oczywiście zasilacz w pełni zasługuje na normę 80 PLUS GOLD.

Pobór energii:

Dzięki watomierzowi sieciowemu Voltcraft SBC-500 byłem w stanie zmierzyć dokładnie pobór jednostki w trybie czuwania (Stend by), podczas spoczynku i różnych stopniach obciążenia. Wyniki prezentuje prezentujemy poniżej.

super flower 550w pobór energii

W kwestii pobieranej energii jednostka od Super Flower wypada bardzo dobrze, z łatwością dorównuje produktowi Zalmana, a także In Win.

—————————————————————————————————————-

Kultura pracy i temperatury w spoczynku oraz pod obciążeniem

Zasilacz posiada 139mm wentylator z aktywną kontrolą obrotów, więc prędkość wentylatora zależna jest od obciążenia. Dzięki anemometrowi CHY 360 postanowiłem sprawdzić temperatury wydmuchiwanego powietrza z zasilacza w zależności od szybkości jego pracy. Pomiar dokonywany był bezpośrednio za otworami wentylacyjnymi zasilacza.

super flower temp 550w

Temperatury pod obciążeniem rosną – ale nie ma co się dziwić ponieważ recenzowana jednostka była obciążona w 100%. Oczywiście wartość 46,5 stopni Celsjusza nie jest wysoka ponieważ niektóre testowane konstrukcje rozgrzewały się do wyższych temperatur.

—————————————————————————————————————-

Dodatkowo postanowiłem sprawdzić za pomocą sonometru firmy UNI-T UT351 kulturę pracy “śmigła” w recenzowanym zasilaczu zgodnie z wcześniejszymi testami jego obciążenia. Pomiar dokonywany był w odległości 10cm od wentylatora – dodatkowo aby hałas wentylatorów karty graficznej nie wypływał negatywnie na pomiar głośności zasilacza – prędkość ich obrotów była zmniejszana do 20% na czas pomiaru.

super flower kultura pracy 550w

Kultura pracy recenzowanej konstrukcji w czasie spoczynku i podczas wysokiego obciążenia jest bardzo dobra. Jednostka wykazuje się ogromną kulturą pracy pod wysokim obciążeniem (39,3dBa), niewiele ustępując jednostce Enermax-a która mieliśmy okazje wcześniej testować. Podczas niskiego i średniego obciążenia zasilacz Super Flower Golden Green 550W jest wręcz niesłyszalny.

—————————————————————————————————————-

Podsumowanie i opinia

Super Flower Golden Green 550W logo

 

Super Flower Golden Green 550W jak na konstrukcje nie modularną jest bardzo ciekawą propozycją, jednostka ta w kwestii wykonania zarówno w wnętrzu poprzez okablowanie i liczbę wtyczek, a skończywszy na dobrym spasowaniu i powłoce lakierniczej nie ma się czego wstydzić, wszystkie te aspekty wykonano i dopieszczono odpowiednio należycie.

Recenzowana dziś konstrukcja z stajni Super Flower dostarczania stabilnych napięć poszczególnym podzespołom komputera w pełnym zakresie pobieranej mocy jaki i napięcia zasilania – co jest największym plusem recenzowanej konstrukcji. Następnym pozytywnym aspektem jest bardzo duża sprawność, podczas średniego obciążenia wynosiła ona 90,6% co jest wartością dość duża jak na zasilacz z certyfikatem 80 Plus GOLD – do tego dochodzi 5 letnia gwarancja producenta, mało jaka firma oferuje tak długi okres gwarancji – dzięki czemu możemy spać spokojnie ;)

Kolejnym plusem jest kultura pracy zasilacza w spoczynku, a także pod wysokim obciążeniem. Zasilacz w spoczynku i w czasie średniego obciążenia pracuje bardzo cicho dzięki zastosowanemu tutaj wentylatorowi 140 mm. Podczas najwyższego obciążenia wirnik wytwarzał hałas na poziomie 39,3dBa – co jest wartością bardzo małą.

Jedynym minusem Super Flower Golden Green 550W jest fakt iż jednostka ta nie posiada zabezpieczenia OTP – tym bardziej że jest ono wymagane przez normę ATX. Czy jest to duża wada ? Oczywiście część użytkowników woli mieć więcej zabezpieczeń niż mniej,  ale czy jest to priorytet przy wyborze zasilacza ? sadzimy ze raczej nie.

Super Flower Golden Green 550W otrzymuje ode nas ocenę 4,5/5 i możemy go polecić każdemu kto szuka wydajnego i zarazem taniego zasilacza niemodularnego z certyfikatem 80 PLUS GOLD do swojego komputera. Recenzowany produkt jest dobrze wykonany, wydajny, posiada bardzo wysoką  sprawność – przez to nasze rachunki za prąd będą delikatnie mniejsze.  Do tego warto wspomnieć że cena Super Flower Golden Green 550W jest atrakcyjna – ponieważ na naszym rynku kosztuje on tylko 350zł  – Ci którzy nie potrzebują modularnej jednostki, tylko stawiają na sprawność i kulturę pracy zasilacz w wykonaniu firmy Super Flower jest jak najbardziej wart uwagi. Bez wątpienia recenzowana dziś konstrukcja, jest dość ciekawym produktem dlatego zasłużyła na nasza rekomendacje, a dzięki cichemu wentylatorowi zarówno w spoczynku jak i pod obciążeniem na wyróżnienie „kultura pracy!” – gratulujemy!

Super Flower Golden Green 550W

wydajnosc ptrwf PTR kultura pracy

OCENA: 4,5/5

plusy:

 • Jakość wykonania zasilacza jak i stałego okablowania,
 • Bardzo duża sprawność – ponad 90 % !,
 • Wzorowa kultura pracy w spoczynku i pod wysokim obciążeniem,
 • Stabilne napięcia,
 • Certyfikat 80 PLUS GOLD,
 • 5 lata gwarancji.

minusy:

 • Brak zabezpieczenia OTP.

—————————————————————————————————-

logo super flower

www.super-flower.com.tw

logo_angela

www.angela.pl

Podziękowania dla Sklepu ANGELA.pl, a także firmy Super Flower za udostępnienie zasilacza do testów. Bez waszego wsparcia ta recenzja by się nie ukazała ! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>