Test zasilacza od Firmy Deepcool DQ750EVO Quanta 750W

Na łamach naszej redakcji mieliśmy ostatnio okazje przyjrzeć się bliżej chłodzeniu od Firmy Deepcool – jeśli ktoś nie czytał naszej recenzji, w skrócie możemy napisać, że produkt ów firmy zrobił na nas dobre wrażenie, zgarniając przy okazji wyróżnienie i naszą rekomendację.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (1)

Tym razem na nasz redakcyjny warsztat od Firmy Deepcool otrzymaliśmy zasilacz komputerowy należący do serii DQ . W jej skład wchodzą jednostki  650, 750, 800, 1000 i 1250WW – do testów otrzymaliśmy model o mocy 750W z dopiskiem EVO. Jak zasilacz sprawdza się w praktyce? Przekonajmy się – zapraszamy Was na kolejną recenzję zasilacza, który posiada certyfikat 80 PLUS GOLD!

Opakowanie oraz jego zawartość

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - opakowaie (3) Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - opakowaie (2)

Zasilacz Deepcool DQ750EVO Quanta o mocy 750W do przyszłych użytkowników trafia w dość sporym opakowaniu. Z przodu producent umieścił ciekawą grafikę, swoje logo i nazwę serii do której należy produkt. Dodatkowo po małych grafikach na dole możemy stwierdzić, że zasilacz posiada certyfikat sprawności „80 plus Gold”, a także NVIDIA SLI READY/Cross Fire oraz pięć lat gwarancji – tyle samo, co wcześniej recenzowane przez nas modele od Firmy Enermax, In Win i Zalman. Na jednej ze stron opakowania znajdziemy małe zdjęcia przedstawiające ilość poszczególnych wtyczek w recenzowanej konstrukcji.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - opakowaie (4)

Po otwarciu opakowania zauważymy, że producent zadbał solidnie o to, aby produkt nie uszkodził się w czasie transportu – zasilacz został umieszczony w specialnej wkładce. Po prawej w mniejszym opakowaniu znajduje się modularne okablowanie recenzowanej jednostki.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - opakowaie (1)

Wraz z zasilaczem Deepcool DQ750EVO Quanta 750W otrzymujemy :

 • Komplet okablowania modularnego,
 • Instrukcję obsługi/karte garancyjną,
 • Śrubki montażowe (4),
 • Przewód zasilający.

Specyfikacja zasilacza Deepcool DQ750EVO Quanta 750W:

 • Moc znamieniowa: 750W.

Sprawność – ponad 92%

 • Współczynnik MTBF: ponad 120 000 godzin,
 • Zabezpieczenia: UVP, OVP, SCP, OPP, OTP,
 • Wymiary (D x S x G): 160 x 150 x 86mm,
 • Okablowanie Stałe

   

  • ATX12V 20 + 4-pin
  • 1 x EPS12V 4 + 4-pin
 • Okablowanie Modularne:

   

  • 4 x PCIe 6 + 2-pin
  • 8 x SATA
  • 4 x MOLEX
 • Zgodność ze standardami/normami: 80PLUS GOLD, ENERGY STAR 5.0, ErP Lot 6, WEEE, RoHS,
 • Wentylator: 140mm,
 • Producent: YATE LOON ELECTRONICS – D14BM-12,
 • Łożysko: Kulkowe,
 • Wymiary (mm): 140 x 140 x 25,
 • Max. obroty: 1400 obr/min,
 • Aktywna kontrola prędkości: Tak,
 • Gwarancja zasilacza: 5 lat.

Wygląd zewnętrzny oraz jakość wykonania

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (1)

Zasilacz ma wymiary (D x S x G): 160 x 150 x 86mm. Konstrukcja została pomalowana ciemną matową farbą o nietypowej strukturze – trzeba przyznać, że produkt wygląda niepowtarzalnie.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (2)

Po prawej stronie obudowy znajdziemy logo firmy oraz nazwe produktu.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (4)

Po lewej stronie nie ujrzymy tabliczkę znamionową.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (3)

Prawie cały przód zasilacza został zbudowany z siatki o kształcie plastra miodu, co ma ułatwiać uchodzenie ciepłego powietrza z wnętrza zasilacza podczas ciągłej pracy. Znajdziemy tu jeszcze wtyczkę do podłączenia kabla zasilającego (który producent dodaje wraz z urządzeniem) oraz wyłącznik zasilania.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (6)

Z tyłu zasilacza znajdziemy wyjście dwóch stałych wiązek kabli – 20 + 4-pin, EPS 4 + 4-pin. Po lewej stronie znajdziemy sześć wejść. Wiązki z wtyczkami 2 x PCI-E 6+2-pin podłączamy do czerwych wejśc 8-pin, a natomiast pozostałe przewody z wtyczkami MOLEX, SATA do złącz 6-pin.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (7)

Na górze znajdziemy końcówki 4 śrub, za pomocą których została przykręcona płytka PCB we wnętrzu zasilacza – nie musicie się obawiać, tam też zajrzymy w dalszej części naszej recenzji.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (5)

Na spodzie znajduje się 140mm wentylator. Został on osłonięty przez złoty grill wykonany z metalu. Na środku osłony wirnika można dostrzec Deepcool. Na jednej ze śrub znajdziemy plombę gwarancyjną, która zabezpie­cza wnętrze zasilacza przed rączkami ciekawskich użytkowników – zerwanie jej skut­ku­je utra­tą 5-letniej gwarancji.

Na stronie oraz w instrukcji obsługi, producent deklaruje sprawność zasilacza na poziomie powyżej 92% przy 50% obciążeniu jednostki. Zasilacz spełnia wymogi normy 80 PLUS GOLD i dodatkowo RoHS (Restriction of Hazardous Substances), EuP (Energy using Products) oraz jest zgodny ze specyfikacją ATX v2.3.

Zasilacz posiada następujące zabezpieczenia:

 •     UVP
 •     OVP
 •     SCP
 •     OPP
 •     OTP

Poniżej przedstawiam opisy skrótów oraz działanie poszczególnych zabezpieczeń:

 • UVP (Under Voltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych. W przypadku zbyt niskiego napięcia na linii, zasilacz się wyłączy.
 • OVP (Over Voltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i aktywuje się, gdy napięcie jest wyższe o 15% w stosunku do wartości nominalnej. Wymagane przez normę ATX12V.
 • SCP (Short Circuit Protection) – zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Aktywuje się, kiedy w obwodzie zasilacza pojawi się zwarcie.
 • OPP (Over Power Protection) – zabezpiecza przed przeciążeniem całego zasilacza (nie ograniczając się do poszczególnych linii).
 • OTP (Zabezpieczenie przed przegrzaniem) – uruchamia się kiedy temperatura w zasilaczu wzrośnie do niebezpiecznego poziomu. Gdy temperatura spadnie zasilacz może być ponownie używany.

—————————————————————————————————————-

Przegląd okablowania i akcesoriów

Zasilacz posiada częściowo modularne okablowanie, co jest bardzo istotne, ponieważ podpinamy tylko te wiązki okablowania, które są nam potrzebne w danym momencie, więc niepotrzebne przewody nie zwisają i nie przeszkadzają w cyrkulacji powietrza wewnątrz obudowy. Ułożenie oraz podpięcie tylko potrzebnych wiązek okablowania pozytywnie odbije się na temperaturze podzespołów w naszym komputerze, więc modularne okablowanie jest pozytywnym aspektem Firmy Deepcool DQ750EVO Quanta 750W.

Rozplanowanie wtyczek w zasilaczu Firmy Deepcool DQ750EVO Quanta 750W przedstawia się następująco:

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (6)

Kabale z wtyczkami 24-pin (20 + 4-pin), EPS 4 + 4-pin  są jedynymi przewodami przytwierdzonymi na stałe do recenzowanej konstrukcji. Wszystkie modularne przewody, jak i te stale przytwierdzone do zasilacza są czarne :) – muusimy przyznać że takie okablowanie podoba nam się znacznie bardziej od zwykłych przewodów z oplotami.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (9)

Do ilości poszczególnych wtyczek nie można się przyczepić. Znajdziemy tutaj trzy modulare wiązki z łącznie cztrma wtyczkami MOLEX i osmioma SATA.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (10)

Ostatnimi modularnymi przewodami są dwa kable z dwiema wtyczkami 6 + 2-pin. Duża liczba wtyczek sprawdzi się przy konfiguracjach multiGPU.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (11)

Na uwagę zasługuje fakt, że wraz z recenzowaną konstrukcją otrzymujemy tylko śrubki do montarzu zasilacza, szkoda że nie znajdizemy tutaj opasek zaciskowych lub pokrowca na modularne okabloanie.

—————————————————————————————————————-

Wnętrze

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wnetrze zasilacz (8)

Aby dostać się do wnętrza musimy odkręcić aż sześć śrubek – oczywiście jedna z nich zabezpieczona jest naklejką gwarancyjną. Zobaczmy co kryje przed nami wnętrze Deepcool DQ750EVO Quanta.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wnetrze zasilacz (9)

Za chło­dze­nie za­si­la­cza od­po­wia­da 140mm wen­ty­la­tor firmy YATE LOON ELECTRONICS o oznaczaniu  D14BM-12, który opiera się na łożysku kulkowym. Śmigło może pracować z maksymalną prędkością 1400 obr./min.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wnetrze zasilacz (4)

We wnę­trzu za­si­la­cza panuje porządek, a przewody są staranie ułożone. Od razu po rozkręceniu zasilacza w oczy rzuca się główna płytka PCB, na której wi­dzi­my jeden wielki alu­mi­nio­wy ra­dia­to­r i główny kondensator. Złącza do podłączenia modularnego okablowania powędrowały na osobny trzeci laminat. Bezpośrednio za wtykiem zasilacza znajdziemy dwa kon­den­sa­to­ry typu Y (niebieskie) – jest to pierwszy etap filtrowania. Kolejny etap znajduje sie już na głównym laminacie i sklada się na niego: dwa kon­den­sa­to­ry ty­pu X (żółte), dwie cewki z rdze­niem fer­ry­to­wym, kolejne dwa kondensatory typu Y (niebieskie) i wa­ry­sto­r (MOV) – ów elementy odpowiadają za drugi etap filtrowania. Do większego z radiatorów przymocowano dwa mo­stki pro­stow­ni­cze – niestety nie byliśmy w stanie zidentyfikować producenta układu.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wnetrze zasilacz (3)

Recenzowana konstrukcja po stronie pierwotnej została wyposażona w jeden główny kon­den­sa­to­r Firmy Nippon Chemi-con (400V 560uF) – cer­ty­fi­ko­wa­ny on jest do pra­cy przy mak­sy­mal­nej tem­pe­ra­tu­rze 105 stop­ni Cel­sju­sza.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wnetrze zasilacz (7)

Diody i tran­zy­sto­ry MOS­FET IPW60R099C6 odpowiadają za układ ak­tyw­ne­go PFC – wszystkie te elementy dodatkowo przymocowano do radiatora.Dwa tran­zy­sto­ry MOS­FET K31A60W odpowiadają za prze­łą­cza­nie – również i one chłodzone są przez ten sam radiator.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wnetrze zasilacz (5)

Za kontrole wyżej wymienionych elementów odpowiada kontroler PCF/PWM o oznaczeniu CM6802TAHX – znajduje się on na małej czarnej prostopadłej płytce PCB.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wnetrze zasilacz (6)

Na stro­nie wtór­nej znaj­dzie­my kondenstary polimerowe od Firmy Enesol – wszystkie cer­ty­fi­ko­wa­ne są do pra­cy przy mak­sy­mal­nej tem­pe­ra­tu­rze 105 stop­ni Cel­sju­sza.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wnetrze zasilacz (2)

Recenzowana konstrukcja ko­rzy­sta z pro­jek­tu DC-DC – pozwala to na redukowanie straty energii oraz na optymalną regulację napięcia przy obciążeniu dynamicznym (Dynamic Load) i niesymetrycznym (Cross Load). Li­nie +3,3 V oraz +5 V są ge­ne­ro­wa­ne przez od­dziel­ny mo­du­ł kon­wer­tu­ją­ce na­pię­cie +12 V na mniej­sze war­to­ści. Obie li­nie zo­sta­ły umiesz­czo­ne na osobnej płytce PCB.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wnetrze zasilacz (11)

Za ge­ne­ro­wa­nie niższych na­pięć (+3,3 V oraz +5 V) od­po­wia­da­ją po dwa tran­zy­sto­ry MOS­FET M3006D. Obok tranzystorów znajdziemy również kon­tro­ler APW7159. Po przeciwległej stronie modułu znajdziemy dwie cewki, a także sporo kondensatorów polimerowych – odpowiadają one za filtrowanie prądu tętniącego. Pięć tran­zy­sto­rów MOS­FET IPD031N06L3 odpowiadają za sekcje prostowania linii +12 V. Za monitorowanie strony wtórnej odpowiada układ IC WT7502.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wnetrze zasilacz (10)

Na rewersie głównej płytki PCB koń­ców­ki lu­tow­ni­cze ele­men­tów są odpowiednio przy­cięte­ – zapobiega to nadmiernemu ich odstawaniu i stykaniu się z obudową zasilacza – ogólnie jakość wykonania stoi na zbliżonym poziomie, co we wcześniej opisanym przez nas zasilaczu Firmy Enermax – czyli jest bardzo dobrze.

—————————————————————————————————————-

Platforma testowa

 • Procesor – Intel I7-2600k
 • Płyta główna – MSI Z77A-G45
 • Karta graficzna – 2 x Sapphire Radeon HD 7970 Vapor-X 3GB CF
 • Pamięć ram – Kingston HiperX 2400MHz 2 x 4GB
 • Dysk – Corsair Force GT 128GB
 • Obudowa – Enermax Fulmo Advanced
 • Zasilacz – Deepcool DQ750EVO Quanta 750W
 • Klawiatura i mysz – Enermax Briskie

—————————————————————————————————————-

Testy

DSC00446

Pomiarów dokonywałem multimetrem cyfrowy Voltcraft VC 920, CAT IV 600V. Posiada on bardzo dużą dokładność pomiaru (0.025%) a także prze­twor­nik war­to­ści sku­tecz­nej Tru­eRMS (True Ro­ot Me­an Squ­are). Ozna­cza to, że mie­rzy on rze­czy­wi­stą war­tość sku­tecz­ną napięcia dzięki czemu pomiary są bardzo precyzyjne.

Pomiaru napięć z zasilacza dokonałem parokrotnie w celu otrzymania jak najdokładniejszych wyników – cztery serie pomiarowe z 30 minutowymi przerwami pomiędzy nimi.

Seria pomiarowa polegała na odczytaniu po kolei z wszystkich wybranych punktów napięć (wtyczek MOLEX, ATX 24pin, EPS 8-pin oraz PCi-e 6 + 2-pin) najpierw w „spoczynku”, a następnie „pod obciążeniem”. Po 30-stu minutach była rozpoczynana kolejna seria.

Wykresy zostały podzielone na dwie części- test w spoczynku (wartość minimalna i maksymalna zakresu napięć) oraz pod obciążeniem.

 • Test w czasie spoczynku (wartości min i max) -  na komputerze był uruchomiony Win 7 wraz z programem ESET NOD32 – pomiar dokonywany po 30 min.
 • Test pod obciążeniem (wartości min i max) – na komputerze był uruchomiony program Prime95 w trybie Large FFT oraz 3DMark Vantage pomiar był dokonywany po 30 min.

Przed przystąpieniem do pomiarów zasilacz In Win COMMANDER III 700W został odpowiednio wygrzany (w ciągu pięciu dni poprzez intensywne granie i program OCCT).

Pomiar napięcia 3,3V

Pomiaru dokonaliśmy na wtyczce ATX 24-pin :

napicie 3,3v Deepcool DQ750EVO Quanta 750W

Pomiar napięcia 5 V

Pomiaru dokonywaliśmy na wtyczce MOLEX.

napicie 5v molex Deepcool DQ750EVO Quanta 750W

Pomiar napięcia 12V

Pomiaru dokonywaliśmy na wtyczkach PCI-E 6+2-pin, EPS 8-pin oraz na złączu MOLEX. Napięcie 12V na wtyczce MOLEX podczas spoczynku i w czasie obciążenia wyglądało następująco:

napicie 12v pci-e 8pin Deepcool DQ750EVO Quanta 750W

Pomiaru napięcia 12V dokonaliśmy na pierwszej wtyczce 6+2-pin, która była podłączona do wyższej karty Sapphire Radeon HD 7970 Vapor-x 3GB. Napięcia podczas spoczynku i w czasie obciążenia wyglądały następująco:

napicie 12v eps8pin Deepcool DQ750EVO Quanta 750W

Ostatni pomiar był dokonany na wtyczce EPS 8-pin. Wyniki prezentuje wykres poniżej.

napicie 12v molex 1 Deepcool DQ750EVO Quanta 750W

Oczywiście recenzowana konstrukcja w kwestii podawanych napięć wypada celująco – wahania napięć są bardzo małe i naturalnie mieszczą się w normie ATX.

—————————————————————————————————————-

Sprawność zasilacza

Miernik Cęgowy UNI-T UT204 - Pomiary prądu (A)

Dodatkowo postanowiliśmy sprawdzić pobór mocy podczas obciążenia, a także w czasie wykonywania mało wymagających czynności -  do tego celu posłużył nam miernik cęgowy UT-204 Firmy UNI-T, który również posiada prze­twor­nik war­to­ści sku­tecz­nej Tru­eRMS. Następnie na podstawienie pomiarów napięcia (multimetrem Voltcraft VC 920) oraz pomiarów poboru energii przy użyciu watomierza sieciowego Voltcraft SBC-500 przy tych samych stopniach obciążenia obliczyliśmy sprawność zasilacza. Wyniki prezentuje wykres poniżej.

sprawnośc Deepcool DQ750EVO Quanta 750W

Sprawność zasilacza In Win COMMANDER III 700W jest bardzo wysoka – podczas średniego obciążenia (ok 360W lekko ponad 50%) utrzymuje się na poziomie 92,5% -  co jest wartością bardzo dużą. Na uwagę zasługuje również fakt, że podczas prawie pełnego obciążenia sprawność zasilacza wynosi aż 89,5%.

Pobór energii:

Dzięki watomierzowi sieciowemu Voltcraft SBC-500 byliśmy w stanie zmierzyć dokładnie pobór jednostki w trybie czuwania (Stend by), podczas spoczynku i różnych stopniach obciążenia. Wyniki prezentujemy poniżej, a dodatkowo na wykresie zawarliśmy przetestowane przez nas jednostki: bq! Dark Power PRO 10 650W, LEPA G-MAS 650W, Zalman GOLDROCK ZM650-XG 650W oraz inne wcześniej recenzowane modele.

pobór energii zasilaczy Deepcool DQ750EVO Quanta 750W

Recenzowana konstrukcja od Firmy Deepcool na tle przetestowanych do tej pory przez nas zasilaczy wypada bardzo przyzwoicie.

—————————————————————————————————————-

Kultura pracy i temperatury w spoczynku oraz pod obciążeniem

Zasilacz posiada 139mm wentylator z aktywną kontrolą obrotów, więc prędkość wentylatora zależna jest od obciążenia. Dzięki anemometrowi CHY 360 postanowiliśmy sprawdzić temperatury wydmuchiwanego powietrza z zasilacza w zależności od szybkości jego pracy. Pomiar dokonywany był bezpośrednio za otworami wentylacyjnymi zasilacza.

temperatura Deepcool DQ750EVO Quanta 750W

Temperatury podczas długotrwałego wysokiego obciążenia są stosunkowo przecietne – lecz dalej w granicach rozsądku.

—————————————————————————————————————-

Dodatkowo postanowiliśmy sprawdzić za pomocą sonometru firmy UNI-T UT351 kulturę pracy “śmigła” w recenzowanym zasilaczu zgodnie z wcześniejszymi testami jego obciążenia. Pomiar dokonywany był w odległości 10cm od wentylatora – dodatkowo, aby hałas wentylatorów kart graficznych nie wypływał negatywnie na pomiar głośności zasilacza, prędkość ich obrotów była zmniejszana do 20% na czas pomiaru.

glosnoscwentlatora Deepcool DQ750EVO Quanta 750W

Kultura pracy recenzowanej konstrukcji podczas spoczynku jest bardzo dobra – dopiero pod bardzo wysokim obciążeniem wentylator przyspiesza, ale tylko do wartości ok. 42 dBa – staje się on tylko delikatnie słyszalny z bliska – wartość ta jest w pełni akceptowalna.

—————————————————————————————————————-

Podsumowanie i opinia

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W jest bardzo wydajnym produktem posiadającym certyfikat wysokiej sprawności 80 PLUS Gold oraz pięć lat gwarancji – to bez wątpienia bardzo dużo. Jakość wykonania wnętrza, a także powłoka lakiernicza stoi na bardzo dobrym poziomie, a same modularne okablowanie i rozplanowanie wtyczek nie budzi zastrzeżeń.

Ważnym parametrem zasilacza jest zdolność do dostarczania stabilnych napięć poszczególnym podzespołom komputera, w pełnym zakresie pobieranej mocy jaki i napięcia zasilania. Nasze testy udowodniły bardzo dużą sprawność konstrukcji (92,5%), a także to, że wahania napięć są minimalne. Kolejnym plusem jest duża liczba zabezpieczeń i kultura pracy zasilacza w spoczynku oraz pod obciążeniem. Zasilacz pracuje bardzo cicho dzięki zastosowanemu tutaj wentylatorowi 140mm. Podczas najwyższego obciążenia wirnik wytwarzał hałas na poziomie 42dBa – co jest wartością umiarkowaną i jak najbardziej akceptowalną.

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W otrzymuje od nas ocenę 4+/5 i możemy polecić go każdemu kto szuka bardzo wydajnego, cichego oraz przystępnego cenowo zasilacza do swojego komputera. Recenzowany produkt jest dobrze wykonany, wydajny, posiada wysoką sprawność i do tego jego cena jest atrakcyjna, ponieważ kwota jaką musimy na niego wydać to około 400 zł (110$), a jedynymi wadami jest słaba dostępność w polsce oraz brak pokrowca na modularne okablowanie. Bez wątpienia zasilacz od Firmy Deepcool to bardzo ciekawa propozycja – zasłużył na naszą rekomendację i wyróżnienie kultura pracy! – polecamy!

 

Deepcool DQ750EVO Quanta 750W - wyglad i oablowanie (1)

Deepcool – DQ750EVO Quanta 750W

wydajnosc ptrwf PTR kultura pracy

OCENA: 4+/5

plusy:

 • Jakość wykonania,
 • Bardzo duża sprawność – ponad 92 % !,
 • Wzorowa kultura pracy w spoczynku i dobra pod obciążeniem,
 • Stabilne napięcia,
 • Certyfikat 80 PLUS Gold,
 • Modularne okablowanie,
 • 5 lat gwarancji,
 • Duża liczba zabezpieczeń,
 • Dość atrakcyjna cena.

minusy:

 • Brak opasek do ułozenia okablowania,
 • Slaba dostępność w polsce,
 • Brak stosownego etui na modularne okablowanie.

Logo

Deepcool.com

Podziękowania dla Firmy Deepcool za wypożyczenie sprzętu do testów! Bez Waszego wsparcia ta recenzja by się nie ukazała!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>